طراحی لوگو حرفه ای … ؟

قابل فهم ترین بخش کسب‌ وکار شما چیست ؟

بهش فکر کن ، برخی از بزرگ‌ ترین و محبوب ترین برندهای دنیا لوگوی نمادین دارند ، که درسراسر جهان شناخته شده هستند .

لوگوی M  زرد رنگ McDonald’s ’ ، لوگوی Apple , نماد پرنده آبی Twitter و همچنین متن قرمز و سفید  Coca Cola’s , همه اینها مثال‌هایی هستند که در آن لوگو فورا ً قابل‌ شناسایی است .

حتی اگر شما هرگز مشتری آنها  نباشید ، شکی نیست که تشخیص می دهید لوگو مربوط به چه برندی است.

لوگو بخش مهمی از برند شماست , پس مهم است که لوگوی مناسب و مخصوص به برند خودتان را داشته باشید .

مزایای طراحی لوگو حرفه‌ای چیست ؟

شش دلیل مهم برای اینکه باید روی طراحی لوگوی حرفه ای سرمایه گذاری کنید :

  1. لوگوی حرفه ای تاثیر اولیه و بسیار خوبی روی مخاطب دارد.
  2. با در نظر گرفتن کانسپت و استراتژی های ارتباطی برند طراحی می شود.
  3. به کسب‌وکار شما هویت می‌دهد و ساختن برند شما را ساده ترمی کند.
  4. تصویری حرفه ای از برند شما را تجسم می بخشد.
  5. درکارکردهای متفاوت فرمت مناسبی ارائه میکند.
  6. لوگوی مناسب و حرفه ای هزینه ی طراحی خود را بر میگرداند.

سفارش طراحی به یک فرد متخصص برای ایجاد یک لوگوی منحصربه فرد برای نشان دادن برند شما می‌تواند به معنی تفاوت بین موفقیت تدریجی و موفقیت سریع باشد .

در کسب‌ وکار ، زمان مهم ترین سرمایه است ،  توضیح کاملتری ازاین دلایل به شما نشان میدهد که چرا سفارش دادن لوگوی برندتان به یک طراح متخصص ارزشش را دارد :

  1.  یک لوگوی خوب تاثیراولیه عالی می‌دهد.

 

صاحبان برند ها میگویند ، مشتریان در برخورد اول با برند در سه ثانیه اول رویا رویی تصمیمشان را میگیرند. و اغلب ، لوگو و نام شرکت اولین چیزی است که آن‌ها می‌بینند ، بنابراین در بیشتر مواقع  یک لوگوی حرفه ای برای جلب مشتری بالقوه کافی است.

رنگ ، فونت ، اندازه و سبک طراحی لوگو چیزهای زیادی در مورد یک کسب ‌وکار می‌گوید ، بنابراین شما می‌خواهید مطمئن شوید که به درستی برند خود را به مشتری معرفی خواهید کرد،  این که چه هستید و چه چیزی ارائه می دهید، به همین دلیل است که سفارش طراحی لوگو به یک متخصص مهم است .

آن‌ها پیام‌های کلیدی کسب‌ وکار شما را دریافت خواهند کرد و آن‌ها را به یک آیکون تصویری تبدیل خواهند کرد که توجه مردم را جلب کرده و برندتان را بیان می‌کن و از آنجا که تاثیر اولیه  در دنیای کسب‌وکار بسیار مهم است ، با کمک طراحی لوگوی حرفه‌ای می‌توانید این تاثیراولیه را ایجاد کنید.

  1.  طراحی لوگومبتنی بر کانسپت و استراتژی ارتباطی برند است.

 

اگر شما یک طراح نیستید ، احتمال کمی وجود دارد تابه صورت اتفاقی یک لوگو شبیه به تیک نایکی خلق کنید که در میان مردم محبوب شود ، حتی اگر هزار بار تلاش فراوان انجام دهید در نهایت از طرح نهایی هرگز راضی نخواهید بود.

یک آژانس تبلیغاتی با سابقه یا یک طراح مستقل ،که نمونه کارهای مناسب و تاثیر گذاری در این حوزه دارند را انتخاب کنید.

یک لوگوی  طراحی شده توسط یک طراح با سابقه که نمونه کارهای موفقی دارد میتواند باعث موفقیت برند شما نیز شود.

به یاد داشته باشید که لوگوی شما برند شما نیست .

  1.  یک لوگوی خوب ساخت هویت برندتان رو ساده تر میکند.

 

 

طراحی یک لوگوی خوب برای هر کسب‌وکار ضروری است. زیرا لوگو قدم اول برای ساخت یک برند بزرگ تر است.

لوگو برند شما نیست ، لوگو و برند دو چیز جداگانه هستند ، اما یک لوگوی مناسب نقش بزرگی را در ایجاد هویت برند بازی می‌کند و اغلب ، به یک تصویر نمادین از برند تبدیل می‌شود به گونه ای که مردم هویت کسب و کار را به سادگی درک می کنند.

البته ، همه ی جنبه های برندینگ باید یکپارچه باشد ، اما اگر شما یک نام مناسب و یک لوگوی حرفه ایی  داشته باشید ، می‌توانید به سمت خلق یک ادبیات مناسب برند، یک حضور موثر در وب و حتی یک خط مشی گرافیکی اختصاصی متعلق به سازمانتان پیش روید.

یک لوگوی مناسب داشته باشید ، لوگو همه چیز را با هم پیوند می‌دهد ، به این ترتیب در ساختن جنبه های دیگر برندینگتان موفق تر خواهید بود.

4. لوگو تصویری حرفه ای از برند شما را تجسم می بخشد .

آژانس‌های طراحی لوگوی حرفه‌ای به استخدام طراحان آموزش دیده و متفکران خلاق می‌پردازند که در گرفتن مفهوم و تبدیل آن به فرم بصری بهترین هستند .

نتیجه این است که نشان تجاری شما تضمین شده ‌است که حرفه‌ای به نظر برسد . سبک‌های زیادی در طراحی لوگو وجود دارند ، همانطور که در بالا میبینید و طراحان می‌توانند توصیه کنند که چه چیزی برای اهداف کسب ‌وکار شما مناسب است .

اگر شما یک طراح نیستید ، اما در گذشته با نرم افزارهای تغییر عکس یا نرم‌افزار طراحی گرافیک  کار کرده‌اید ، خواهید دانست که طراحی هوشمندانه و حرفه‌ای ، آنقدرها هم که به نظر می‌رسد کارآسانی نیست .

اگر لوگوی شما به طور موثری طراحی شده‌ است ، رنگ‌های کلیدی ، فونت‌های انتخاب شده  و سبک کلی برند شما را در یک عکس فوری ساده منعکس خواهد کرد تا بتوانید از آن در هر جایی و هر جایی که تیم بازاریابی شما به آن فکر می‌کند ، استفاده کنید !

  1.  شما می‌توانید از لوگوی حرفه‌ای خود برای بازاریابی برند خود در تمام رسانه‌ها استفاده کنید.

همانطور که کسب‌وکار شما رشد می‌کند ، احتمالا ً می‌خواهید برند خود را از طریق رسانه های مختلف معرفی کنید.

این می‌تواند شامل همه چیز، از مطالب چاپی گرفته تا محتوای آنلاین ، از رویدادهای تجاری و نمایشگاه‌ها گرفته تا هدایای رایگان سازمانتان  باشد.

همانطور که پیشرفت می‌کنید ، متوجه خواهید شد که بسیاری از آژانس‌های خلاق و شرکت‌های چاپ  در نوع فایل هایی که میتوانند استفاده کنند بسیار دقیق هستند.

آنها ممکن است از شما درخواست فایل های با فرمت هایی خاص مانند png . psd. Ai , …   کنند. چون نیازمندی های رنگی آنها بسیار دقیق است .

شما حتی ممکن است به اندازه‌های متفاوتی از لوگوی خود نیاز داشته باشد بنابراین لوگوی شما باید  تبدیل وتطبیق در اندازه و فرمت های را مختلف باشد.

برخی از شرکت‌های کوچک و نو پا هر گاه که به لوگوی برندشان نیاز دارند در لوگوی سازمانشان تغییراتی ایجاد می کنند که این رفتار  کاملا غیر حرفه ای ست ،اما با یک لوگوی حرفه‌ای ، شما یک تصویر نمادین یا سفارشی سازی شده  خواهید داشت که می‌توانید از آن برای تبلیغ برند خود در هر سطحی استفاده کنید و لوگویی  با فرمت صحیح و وضوح بالا را میتوان در هر رسانه ای استفاده کرد.

6 .  لوگوی مناسب و حرفه ای هزینه ی طراحی خود را بازمیگرداند.

تصویر بالا فرآیند طراحی یک لوگو با طراحی خلاقانه است .

استخدام یک طراح حرفه‌ای ممکن است به نظر یک هزینه غیر ضروری به نظر برسد ، به خصوص اگر شما در مراحل اولیه یک کسب‌ وکار قرار دارید ، اما این یک سرمایه‌گذاری ارزشمند و بلند مدت است .

اگر لوگوی شما کسب و کارتان را به نحوه  شایسته ای معرفی کند ، مشتریانی جذب می کنید  که دوست خواهید داشت.

در صورتی که  لوگوی شما غیر حرفه‌ای به نظر برسد، ممکن است مشتریانی را که به دنبال سرویس دهنده ای حرفه ای هستند را از دست بدهید.  بنابراین  طراحی یک لوگوی مناسب ، مشتریان را تشویق خواهد کرد تا به شما اعتماد کنند و آنچه را که انتظار دارند از شما تحویل بگیرند.

وفاداری برند یکی از مهم‌ترین کارها در کسب ‌وکار است ، پس زمانی که شما مشتریان خود را متقاعد کنید که به شما اعتماد کنند ، شما بر بزرگ ‌ترین مانع غلبه خواهید کرد.

یقینا مشتری های راضی تمایل دارند که شما را به دوستان و نزدیکانشان معرفی کنند. بنابراین اگر لوگوی خوب شما بتواند حس اعتماد، امنیت و حمایت رو منتقل کند به احتمال زیاد مشتریان شما مشتریان جدیدی را همراه خود می آورند.

آیا آماده اید که از مشاورین متخصص 724 برای برندیگ و طراحی لوگوی خود استفاده کنید؟

ساناز قزلباش

نویسنده ساناز قزلباش

نوشته های بیشتر از ساناز قزلباش

نظرتان را بگویید

یک × پنج =