بازاریابی شبکه های اجتماعی دیگر یک کانال بازاریابی اختیاری نیست، بلکه به یک ضرورت تبدیل شده است. اما این به این معنا نیست که حتماً با درنظرگرفتن رسانه‌های اجتماعی نتیجه‌ای حاصل می‌شود، بلکه با حضور در رسانه‌های اجتماعی، ممکن است شما موفقیت زیادی در تعامل با مشتریان خود داشته باشید. به‌دست‌آوردن نتایج دلخواه بستگی به سطح و کیفیت تلاش شما در شبکه‌های اجتماعی دارد.

هر کسب‌وکاری که موفقیتی در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به‌دست می‌آورد، حداقل در دو شبکه اجتماعی حضوری محسوس داشته است و شاهد نتایج قابل ملاحظه‌ای بوده است. اما زمان آن رسیده که این روند را تغییر دهیم و نگاه تازه‌ای به ماجرا داشته باشیم.

برای بسیاری از رسانه‌های اجتماعی، به‌سادگی امکان به‌اشتراک‌گذاری لینک محتواها ایجاد شده است و اکثر افراد امید دارند که با این‌کار، هزاران نفر آنها را ببینند، کلیک کنند و به اشتراک بگذارند. برای همین در هر رسانه‌ای به‌دنبال استفاده از این امکانات هستند.

بااین‌حال نتایجی که از شبکه‌های اجتماعی انتظار می‌رود، حاصل نمی‌شود. برای مثال فیس‌بوک درحال‌حاضر برای محتوای مبتنی بر لینک مجازات و قوانین سختی درنظر گرفته است. اینستاگرام هم همه‌ی امکانات را در اختیار می‌گذارد، اما امکان اشتراک‌گذاری لینک را به ما نمی‌دهد. به‌اشتراک‌گذاشتن محتوا در رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نیست، بلکه  اسپم است. بازاریابی اجتماعی، وقت زیادی می‌گیرد و نیاز به توجه هفتگی و ۲۴ ساعته دارد.

اما ده موردی که باید درمورد بازاریابی اجتماعی بدانید:

  1. بازاریابی اجتماعی social marketing نیاز به رسیدگی تمام وقت دارد.
  2. مکالمات و تعاملات ما باید با هدف بازاریابی اجتماعی باشند.
  3. حمایتی که با دنبال‌کردن به‌دست می‌آید، یک اتلاف وقت است.
  4. بازاریابی اجتماعی محل انتشار نیست، بلکه محل تعامل است.
  5. هرگز محتوای خود را به‌صورت خودکار به پروفایل های اجتماعی خود ارسال نکنید.
  6. هرگز پیام و محتوای یکسان را در هر پروفایل اجتماعی خود کپی نکنید.
  7. بازاریابی اجتماعی هنر ساخت ارتباطات در مقیاس بزرگ است، به همین دلیل به زمان نیاز دارد.
  8. در هر دوره‌ی زمانی مفید عمل کنید.
  9. حمایت‌ها و پشتیبانی‌هایی که در بازاریابی اجتماعی به‌دست می‌آورید، از چت کردن، ایمیل و یا تماس‌های تلفنی سریع‌تر است. آن را امتحان کنید.
  10. شما مجبور نیستید در همه‌ی شبکه‌ها باشید. به جایی که مشتریانتان حضور دارند، بروید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

question