اهمیت ترافیک بالا

این روزها اغلب تیم‌های بازاریابی طوری پی‌ریزی می‌شوند که ترافیک بیشتری را به سایت‌ها هدایت کنند. این ترافیک منجر به ایجاد لید بیشتر و در نتیجه‌ی آن مشتریان بیشتر برای تیم فروش خواهد شد. اگر بازاریابان با این روند به نتایج خوبی برسند، آن‌را گسترش می‌دهند و به امید موفقیت‌های بعدی برای ایجاد ترافیک بیشتر روی وب‌سایت، راه‌های دیگری پیدا می‌کنند.

این راه ممکن است به نظرتان بسیار ساده بیاید، اما این یک روش بازاریابی استاندارد است. تیم‌های بازاریابی کمی هستند که بر افزودن مشتریان از طریق ترافیک موجود در سایت تمرکز می‌کنند. این دقیقا جایی است که بهینه‌سازی نرخ تبدیل CRO مفید واقع می‌شود.

در این مطلب قصد داریم درباره‌ی بهینه‌سازی نرخ تبدیل، مفهوم آن و چرایی انجام آن صحبت کنیم. برای شما توضیح خواهیم داد که چطور می‌توانید نتایج بیشتری از ترافیک دریافتی سایتتان به‌دست آورید. در این‌صورت محتوای وب‌سایت برای شما به‌طرز هوشمندانه‌تری عمل خواهد کرد.

CRO چیست؟

CRO یا بهینه‌سازی نرخ تبدیل فرایندی است که طی آن افراد مراجعه کننده به وب‌سایت، حاضر به انجام کاری می‌شوند. هر شرکت یا سازمان با طراحی و بهبود اصول خاصی در یک صفحه‌ی وب، می‌تواند شانس تبدیل بینندگان وب‌سایت به لید یا مشتری را بیشتر کند.

وب‌سایت‌های زیادی هستند که با هدف تبدیل بازدیدکنندگانشان به مشتریان طراحی شده‌اند. این تبدیل در هرکجای وب‌سایت می‌تواند اتفاق بیفتد. (در صفحه‌ی اصلی، صفحه اعلام قیمت‌ها، وبلاگ و صفحات فرود) تمام این صفحات امکان بهینه‌شدن برای افزایش نرخ تبدیل را دارند. روند بهینه‌سازی این تبدیل‌ها دقیقا چیزی است که CRO موجب آن می‌شود.

در ادامه‌ی این مطلب درباره منافعی که CRO به هریک از اجزاء وب‌سایت می‌رساند، با جزئیات بیشتری صحبت می‌کنیم.

خانه یا صفحه اصلی

صفحات اصلی در وب‌سایت‌ها معمولا اولین گزینه برای CRO هستند. صفحه اصلی وب‌سایت جدا از تاثیر اولیه‌ای که بر مخاطب می‌گذارد، این شانس را دارد که امکان ماندن مخاطب در وب‌سایت شما را فراهم و او را به جاهای بیشتری از وب‌سایت راهنمایی کند. این‌کار می‌تواند از طریق دکمه‌ای برای ثبت نام رایگان، دادن لینکی به اطلاعات محصول یا حتی یک ربات چت برای پاسخ‌دهی آنلاین به سوالات مخاطبین در طول تجربه‌ی کار با وب‌سایت انجام شود.

صفحه اعلام قیمت‌ها

صفحه‌ی قیمت در وب‌سایت می‌تواند نقطه‌ی اتصال یا جدایی بسیاری از مخاطبان وب‌سایت باشد. نقش CRO در اینجا کمک به تبدیل بینندگان سایت به مشتری است. این کار از طریق اصلاح بازه‌های قیمت (مثل قیمت‌های ماهانه در مقابل قیمت‌های سالانه) و شرح امکانات محصول بسته به قیمت در هر بازه‌ی زمانی صورت می‌گیرد. همچنین ممکن است شامل اعلام یک شماره تلفن برای مخاطبان باشد تا در صورت نیاز قیمت‌ها به آنها بازگو شود.

وبلاگ یا صفحه مقاله‌ها

بلاگ یک فرصت طلایی عالی تبدیل بازدیدکننده به علاقمند برای یک وب‌سایت تجاری است. علاوه بر انتشار محتوای مفید و کاربردی پیرامون صنعت خود، وبلاگ می‌تواند CRO را در جهت تبدیل مخاطب به لید به‌کار ببرد. این روند اغلب شامل اضافه کردن فراخوان عمل CTA در خلال مطلبی در وبلاگ است. مثلا این فراخوان افراد را به وارد کردن ایمیلشان دعوت می‌کند تا از طریق ایمیل مطالب، گزارش، کتاب الکترونیکی یا هرگونه پی‌دی‌اف در مورد موضوع وبلاگ برایشان ارسال شود.

صفحات فرود

صفحات فرود به‌طور ذاتی برای مخاطب طراحی می‌شود تا از او بخواهیم در قبال وب‌سایت کاری انجام دهد. برای مثال یک صفحه فرود رویداد، با قرار دادن ویدیویی از رویداد قبلی برای ترغیب بیننده به ثبت نام در رویداد جدید بهینه‌سازی می‌شود. یا یک صفحه فرود برای ارائه‌ی منبعی رایگان می‌تواند از طریق ایجاد محتوای پیش‌نمایش آن به‌منظور تشویق بیننده به دانلودِ منبع، بهینه‌سازی شود.

در مطلب بعدی به‌طور دقیق‌تر به CRO برای کسب‌وکار شما می‌پردازیم. با مارکتینگ ۷۲۴ همراه باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

question