برای فراخوانی کاربر وب‌سایت و اجرای استراتژی‌های بهینه‌سازی نرخ تبدیل راه‌های مختلفی وجود دارد. در این مطلب به ۷ راهکار عملی برای پیاده‌سازی استراتژی بازاریابی CRO اشاره می‌کنیم.

  • در پست وبلاگ فراخوان‌های متنی بسازید.

قرار دادن دکمه‌های فراخوان CTA در پست وبلاگ یکی از راه‌های دعوت مخاطب به انجام کار و درگیر کردن او با وب‌سایت است. اما گاهی این روش، نرخ تبدیل زیادی ندارد. ایجاد فراخوانی شبیه یک بنر در پایین پست وبلاگ و خارج از نوشته‌ها ممکن است باعث شود خوانندگان وبلاگ، آن‌را نیز مانند اطلاعات سایر بنرها در وب‌سایت نادیده بگیرند.

سعی کنید در میان خطوط متن وبلاگتان، فراخوان متنی ایجاد کنید. مثلاً می‌توانید یکی از تیترهای میان متن را برای لینک‌دهی استفاده کنید. این‌کار بازدهی بیشتری نسبت به قرار دادن دکمه فراخوان در انتهای پست وبلاگ دارد.

  • در وبلاگ خود از پنجره‌های شناور استفاده کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید روی وبلاگتان بررسی و آزمایش کنید، پنجره‌های شناور است. این پنجره‌ها هنگام خواندن متن برای خواننده روی صفحه‌ی وبلاگ ظاهر می‌شود. بسته به پیشنهادتان به خواننده، می‌توانید از پاپ‌آپ‌ها، بنرهای کشویی یا جعبه‌های اسلاید استفاده کنید. این پنجره‌های شناور نرخ تبدیل بیشتری نسبت به دکمه‌های فراخوان معمولی دارند.

  • برای تبدیل لیدها به MQL تلاش کنید.

گاهی اوقات کاربران وب‌سایت علاقمندند به‌جای پیشنهادهای بازاریابی روی وب‌سایت، به‌طور مستقیم از طریق صحبت با مسئول فروش با کسب‌وکارتان ارتباط برقرار کنند. در استراتژی CRO خودتان لازم است این مسیر را برای آن‌ها ساده‌سازی کنید تا این‌کار را به‌راحتی انجام دهند. این‌کار با طراحی دقیق فراخوان‌های هوشمند امکان‌پذیر است. در این‌صورت شما لیدهای وب‌سایتتان را فورا به MQL تبدیل می‌کنید.

نکته: در بازاریابی آنلاین اصطلاح MQL برای لیدهایی به کار می‌رود که بیش از سایر لیدها درگیر محتوای وب‌سایت شده‌اند. آنها با احتمال بیشتری تبدیل به مشتری می‌شوند. همچنین به‌وضوح علاقه‌ی خود را به برندتان نشان می‌دهند.

اما چه راه‌کارهایی برای تبدیل لید به MQL وجود دارد؟ برای رسیدن به راه‌های مؤثر، لازم است با توجه به نوع کارتان روش‌های مختلفی را بیازمایید. دراین‌صورت می‌فهمید کدام روش بیشترین نرخ تبدیل را به‌ارمغان می‌آورد. به‌طور مثال ممکن است طی این بررسی‌ها متوجه شوید تعداد کاربرانی که از طریق ثبت نام برای دموی محصول، بیشتر با آن درگیر و حتی تبدیل به مشتری می‌شوند، بیشتر از کاربرانی است که برای یک دوره‌ی رایگان مدت‌دار از محصول ثبت نام می‌کنند.

مجموعه‌ای از روش‌ها را آزمایش کنید. سپس با توجه به نتایج این آزمون‌ها روند کار را بهینه‌سازی کنید. در این‌صورت نرخ تبدیل را بهینه‌سازی کرده‌اید.

  • صفحات فرود خود را بررسی کنید.

صفحات فرود یکی از مهم‌ترین ابزارها در بازاریابی سبک جدید و امروزی است. صفحه فرود جایی است که بیننده‌ی معمولی وب‌سایت تبدیل به لید یا به وب‌سایتتان علاقمند می‌شود. یا اینکه درگیری علاقمندان وب‌سایت را با برندتان عمیق‌تر می‌کند. این صفحات نقش مهمی را در وبلاگ بر عهده دارند. بنابراین بسیار مفید است اگر به‌طور منظم این صفحات را با کمک ابزارهای موجود برای این کار مورد بررسی قرار دهید.

  • روندهای کاری خودتان را برای ایجاد یک تیم فروش ایجاد کنید.

در واقع شما می‌توانید روندهای خودکار بازاریابی را برای بیشتر کردن نرخ تبدیل به‌خدمت بگیرید. برای مثال خدمات ایمیلی زیادی هست که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اتصال لیدها را با فروشندگان قوی‌تر کنید. مثلاً کاربران ایمیلی دریافت کنند که در آن با کلیک روی یک دکمه بتوانند قرار ملاقات با یکی از مسئولین فروش داشته باشند. یا مسئولین فروش هر زمان که لیدها به فراخوان خاصی پاسخ مثبت دادند، ایمیل اعلان دریافت کنند. همه‌ی این کارها با استفاده از سرویس‌های بازاریابی خودکار امکان‌پذیر خواهد بود.

  • به صفحات با نرخ بالای تبدیل، قابلیت پیام‌دهی اضافه کنید.

با اضافه کردن ابزار ارسال پیام روی صفحات پربازدید، می‌توانید تعامل بهتری با کاربران برقرار کنید. حتی می‌توانید برای ارسال خودکار پیام «چطور می‌توانم کمکتان کنم» برای کاربرانی که بیش از ۱ دقیقه در صفحه می‌مانند، قانونی وضع کنید. قانونی که به استراتژی CRO خاص شما بستگی تام دارد.

  • پست‌های وبلاگ با کارآیی بالا را بهینه‌سازی کنید.

پست‌های وبلاگ همیشه فرصت بزرگی برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل هستند. برای شروع، پست‌هایی را که دارای ترافیک بالا اما نرخ تبدیل کم هستند، شناسایی کنید. این مساله ممکن است ناشی از نامرتبط بودن پیشنهادتان با محتوای پست یا شفاف نبودن فراخوان باشد. روی این مسائل کار کنید تا نرخ تبدیل بهینه‌سازی شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

question