درباره‌ی سئو سوالات زیادی پرسیده می‌شود. اما شاید سخت‌ترین سوال این باشد که چقدر طول می‌کشد تا سئو بر رتبه‌ی سایتتان تاثیر بگذارد و آن را در نتایج اول جستجوی گوگل نمایش دهد؟
واقعیت این است که نمی‌توان پاسخ مشخص و مطمئنی به این سوال داد. تنها پاسخ به این سوال، یک جمله است: «بستگی دارد.»عوامل زیادی در بهینه‌سازی سایت شما اثرگذارند که علاوه بر تمام آن‌ها، شما باید توجه ویژه‌ای به عواملی داشته باشید که رقبایتان برای بهینه‌سازی سایتشان استفاده می‌کنند. این مساله پاسخ به سوال بالا را کمی سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌کند.

متاسفانه پاسخ روشن و قطعی برای اینکه بدانید چقدر طول می‌کشد تا سئو برای سایتتان نتیجه بدهد، وجود ندارد. همینطور فرمول خاصی هم نمی‌توان ارائه داد، چون یک پاسخ ساده و مشخص وجود ندارد. با این‌حال می‌توان حدس‌هایی زد. واقعیت این است که بررسی و تحلیل پارامترهایی که رقبای شما روی آن‌ها کار می‌کنند، می‌تواند شما را تا حدی به پاسخ این سوال نزدیکتر کند.
۳ معیار مهم وجود دارد که در مدت زمان پاسخ‌دهی سئو در نتایج، نقش اساسی ایفا می‌کند. این عوامل عبارتند از: رقابت، لینک‌های داخلی و محتوا. در این مطلب در مارکتینگ ۷۲۴ قصد داریم به عامل مهم محتوا و تاثیر آن بر سئوی سایت با شما صحبت کنیم.

نقش تولید محتوا در سئو

محتوایی که در سایتتان تولید می‌کنید، نقش پررنگی در سئوی سایت و مدت زمان آن دارد. چیزی که اینجا باید خیلی به آن اهمیت دهید، کیفیت محتوای وب‌سایت است.
اینجا باید توجه به این نکته داشته باشید که شاید صدها مقاله‌ی ۳۰۰ کلمه‌ای در وب‌سایتتان منتشر کنید، اما تاثیر آنچنانی بر جایگاه شما در گوگل نگذارد. البته این حرف به این معنی نیست که باید مقاله‌های بیشتراز ۴۰۰۰ کلمه‌ای منتشر کنید تا مفید واقع شود. بلکه مساله اینجاست که باید به مخاطبتان و نیاز او فکر کنید.

مطالب شما باید به اندازه‌ای طولانی باشد که مشکل مدنظر را برای خواننده‌ حل کند. اگر مطلب ناقص و بدون نتیجه باشد و مخاطب پاسخی برای نیازش پیدا نکند، تاثیرگذاری محتوای شما بسیار کم خواهد شد.
درباره‌ی فاصله‌ی انتشار مطالب، باور غلطی میان مردم رایج است که تصور می‌کنند باید به‌آرامی محتوا تولید و منتشر کنند. این باور رایج می‌گوید اگر شما مرتب و زیاد مطلب منتشر کنید، این کار در نظر گوگل غیرعادی به‌نظر می‌رسد و ممکن است روی جایگاه شما در گوگل تاثیر منفی بگذارد.

درحالی‌که گوگل این موضوع را نادرست می‌داند و به‌طور رسمی اعلام کرده است که چنین چیزی حقیقیت ندارد. آنچه برای گوگل مهم است، کیفیت و ارزش و لزوم تولید محتواست، نه مدت و میزان انتشار آن.
اگر واقعا مطلب باارزش و مناسبی برای انتشار دارید، از منظر سئو اصلا جایز نیست برای انتشار فوری آن صبر کنید. نتیجه‌ی انتشار سریع‌تر چنین مطلبی، تاثیر سریع‌تر بر سئو و جایگاه وب‌سایتتان خواهد بود. هرچه بیشتر منتظر بمانید و معطل کنید، زمان تاثیرگذاری سئو را به‌تعویق انداخته‌اید.
لازم است یادآوری کنیم که رتبه‌بندی یک صفحه در گوگل با سن آن ارتباط دارد. به عبارت بهتر، صفحات جدید به‌خوبی صفحات قدیمی‌تر رتبه‌بندی نمی‌شوند. بااین‌حال این مساله به‌دلیل عوامل دیگری بجز قدمت آن صفحه رخ می‌دهد. نمی‌توان گفت رتبه‌بندی صفحه‌ای با قدمت بیشتر الزاماً بالاتر از صفحه جدید قرار می‌گیرد، اگر عوامل مهم درنظر گرفته نشوند.

توصیه‌ی قوی ما به شما این است که یک برنامه‌ی انتشار محتوای منظم را به‌طور مداوم پیگیری کنید. به ۲ دلیل این توصیه را می‌کنیم:

با اینکار به گوگل نشان می‌دهید که وب‌سایتتان به‌طور منظم به‌روز می‌شود و محتوای جدیدی در آن قرار می‌گیرد. این باعث می‌شود روبات‌های گوگل اغلب اوقات سایت شما را مورد بررسی قرار دهند و در آن بچرخند. این امر در تسریع نتیجه‌بخشی فعالیت‌های سئوی شما بسیار موثر است.

انتشار منظم محتوا باعث می‌شود کاربران بیشتر اوقات به وب‌سایتتان سر بزنند و این مساله سیگنال‌های مثبتی را برای گوگل می‌فرستد. گوگل رابط کاربری مثبت و خوبی از عملکرد شما استخراج و ثبت می‌کند و نتیجه‌ی این‌کار سرعت بخشیدن به بهبود جایگاه شما در گوگل، در اثر تلاش‌هایتان برای سئو خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

question