چطور با کمک بازاریابی محتوا، تعامل با کاربران شکل می‌گیرد؟ تاثیر محتوا بر ارتباط دوسویه

توسط ۰۲ آذر ۱۳۹۸آبان ۱۹ام, ۱۴۰۰بدون نظر

اگر در حوزه‌ی بازاریابی محتوا مشغول فعالیت هستید، مهم نیست در چه مرحله‌ای از آن باشید. مهم این است که روز‌به روز نسبت به گذشته بهتر شوید و روش‌های درست‌تر و موثرتری را بیاموزید. همیشه نکاتی برای آموختن وجود دارد و چیزهایی برای دانستن هست که شما را به سطح بالاتری می‌برد. هرقدر هم در بازاریابی محتوا حرفه‌ای شوید، باز هم زمان‌هایی فرا می‌رسد که با خودتان می‌گویید:‌ «کاش این نکته را عمیق‌تر یاد می‌گرفتم. کاش زودتر می‌دانستم. کاش بهتر بودم.»

بدون داشتن تعامل دوطرفه با کاربران، نمی‌توانید در بازاریابی محتوا ادعای موفقیت کنید. هدف اصلی تولید محتوا، ایجاد ارتباطی دوسویه با کاربران و مخاطبان برند ماست. در این مطلب می‌خواهیم نحوه‌ی برقراری تعامل با کاربران ازطریق محتوا را برای شما شرح دهیم.

برای اینکه در بازاریابی محتوا توفیق داشته باشید و برای کسب‌وکارتان مفید واقع شود، پیش از هر چیز باید بدانید چه هدفی از آن برایتان حاصل می‌شود و چه نقشی را در ارتباط با مخاطبان و کسب‌وکارتان برعهده دارد.

بازاریابی محتوا، روشی استراتژیک در بازاریابی است که با استفاده از تولید محتوای ارزشمند، مرتبط و منسجم، مخاطبان را جذب و درگیر برند می‌کند. درواقع به‌جای عرضه و به‌نمایش‌گذاشتن محصول یا خدمات، مخاطبان هدف را به خود جذب و به آن‌ها کمک می‌کند نیازها و اطلاعاتشان را از محتوا به‌دست آورند.

اعتقاد بر این است که با این روش، به مرور زمان مخاطبان اعتمادشان به شما جلب می‌شود و به راهنمایی‌های شما اعتماد می‌کنند. درنهایت همین مخاطبان به شما پاداش می‌دهند و نسبت به برندتان وفادار می‌مانند.

مساله اینجاست که چطور بفهمیم بازاریابی محتوا می‌تواند اثری تعاملی با کاربران ایجاد کند. بیایید از بعد دیگری به بازاریابی محتوا نگاه کنیم و ۳ جزء ضروری برای تعاملی بودن محتوای تولیدی را بررسی کنیم:

  1. محتوای شما باید مرتبط با مخاطبان هدفتان باشد: برای ایجاد مشتریان وفادار و ارتباط قابل اعتماد بین کسب‌وکار و خریداران بالقوه، محتوای شما به ایجاد ارتباط با کاربران نیاز دارد و لازم است بر اساس نیازهای آنان تولید شود، نه فقط بر اساس دیدگاه‌ها و اولویت‌های کسب‌وکارتان. چنین محتوایی با ساختن اعتماد بین شما و مشتریانتان، می‌تواند تعامل موثری میان کسب‌وکار و مخاطبان هدف برقرار کند.
  2. محتوایی تعاملی خواهد بود که ارزش ملموس و مشخصی به کاربر ارائه دهد. زمانی می‌توانید ارتباط دوطرفه‌ای ازطریق محتوا ایجاد کنید که آن محتوا با دادن اطلاعات حساس و ارزشمند به کاربر، مشکل حل‌نشده و خاصی را از کاربران رفع کند.مثلاً ابزاری برای آن‌ها آماده کند که دنبالش هستند یا تکنیکی که زندگی‌شان را ساده‌تر کند، یا راهنمایی‌هایی که مرحله به مرحله آن‌ها را در یک مسیر سخت و پیچیده پیش ببرد و هدایت کند.
  3. محتوای یک‌دست و منسجمی بیافرینید. حتی اگر خوش‌شانس باشید و یکی از محتواهای شما به‌صورت ویروسی منتشر شود و دستاوردهایی برایتان داشته باشد، شما تنها وقتی می‌توانید این دستاوردها را حفظ کنید که در این کار ثابت‌قدم بمانید. به این مفهوم که محتواها باید بر پایه‌ی اصولی تولید و به‌طور منظم و طبق تقویم محتوا منتشر شوند. همچنین به انتظارات مشتریانتان توجه داشته باشید و محتوایتان را همیشه با استانداردهای کیفیت و ارزش و هدف مخاطبانتان هم‌راستا سازید. محتوایی که به استانداردهای مخاطب احترام می‌گذارد، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر میزان تعامل او با کسب‌وکارتان دارد.

توجه داشته باشید محتوایی که برای مخاطب تولید می‌کنید و نه برای موتورهای جستجو، قابلیت بیشتری ازنظر تعامل با مخاطب دارد. پس در بازاریابی محتوا همواره مخاطب را درنظر بگیرید و برای او محتوا تولید کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

question