پروژه سئوی وب‌سایت چقدر طول می‌کشد؟

توسط ۰۲ آذر ۱۳۹۸آبان ۱۹ام, ۱۴۰۰بدون نظر

درباره‌ی سئو سوالات زیادی پرسیده می‌شود. اما شاید سخت‌ترین سوال این باشد که چقدر طول می‌کشد تا سئو بر رتبه‌ی سایتتان تاثیر بگذارد و آن را در نتایج اول جستجوی گوگل نمایش دهد؟
واقعیت این است که نمی‌توان پاسخ مشخص و مطمئنی به این سوال داد. تنها پاسخ به این سوال، یک جمله است: «بستگی دارد.» متاسفانه پاسخ روشن و قطعی برای اینکه بدانید چقدر طول می‌کشد تا سئو وبسایت تان. نتیجه بدهد، وجود ندارد.
اما واقعیت این است که بررسی و تحلیل پارامترهایی که رقبای شما روی آن‌ها کار می‌کنند، می‌تواند شما را تا حدی به پاسخ این سوال نزدیکتر کند.
همانطور که در مقاله پیشین تحت عنوان تاثیر محتوا بر سئو گفته‌شد، ۳ عامل مهم بر مدت زمان تاثیر سئو اثرگذار است که در مطلب قبلی تاثیر محتوا را بررسی کردیم. در این مقاله می‌خواهیم تاثیر رقبا و لینک‌های داخلی را بر سئو بررسی کنیم.
رقابت
ممکن است خدمت یا محصول شما چیزی باشد که با هیچ‌کس در رقابت نباشید. اما این اتفاق به‌ندرت رخ می‌دهد. تقریباً بیشتر کسب‌وکارها خدمت یا محصولی دارند که در سطوح و درجات مختلفی در رقابت با محصولات و خدمات دیگر هستند.
به‌عنوان مثال، یک لوله‌کش که در بازار محلی کوچکی مشغول خدمت‌دهی است، در رقابت کمتری نسبت به یک مشاوره املاک در همان شهر است. همینطور مشاور املاک در رقابت کمتری در مقایسه با یک شرکت بین‌المللی خواهد بود.
همانطور که خودتان هم حدس می‌زنید، همین ماجرا در رقابت فضای آنلاین و میان وب‌سایت‌ها نیز برقرار است. هرچه تعداد وب‌سایت‌های رقیب شما بیشتر باشد، رقابت سخت‌تر است و زمان طولانی‌تری برای رسیدن به نتایج سئو نیاز خواهید داشت.

واقعیت این است که میزان سختی با مدت زمان مورد نیاز برای تاثیرگذاری سئو رابطه ناقوس‌واری دارند. به‌این‌صورت که هرچه صفحات وب‌سایت‌های رقیب، دارای رده‌بندی بالاتری در نتایج جستجو باشند، رسیدن به نتیجه در سئو سخت‌تر خواهد بود. در مقابل صفحات با رده‌ی پایین‌تر، سختی کمتری در رقابت ایجاد می‌کنند و بنابراین زمان کمتری نیاز دارند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

question