تولید محتوا و بازاریابی محتوا

محتوای دست اول، مفید و مرتبط برای کمک به حل مشکل مخاطبان و مشتریان کسب و کارتان تولید کنید.
marketing724-content marketing

در بازاریابی دیجیتال و به طور خاص بازاریابی محتوا به جای فریاد زدن مداوم محصولات و یا خدمات تان و مزایای آن‌ها، محتوای واقعا مناسب و مفید برای حل مشکل مشتریان خود ارائه می‌کنید.

بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک با هدف ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطبان تعریف شده است. و در نهایت موجب انجام اقدام سودآوری توسط مشتری می شود.

Content is king.

Bill Gates, 1996

در ژانویه ۱۹۹۶ بیل گیتس مقاله‌ای با عنوان ” محتوای پادشاه است” نوشت که در وب‌سایت مایکروسافت منتشر شد . او مقاله را اینطور شروع می‌کند :
” محتوا دقیقا آن جایی است که من انتظار کسب درآمد واقعی و زیاد در اینترنت دارم، درست همان طور که تلویزیون پول ساز است.”
لازم به گفتن نیست که گیتس درست پیش بینی کرده بود؛ محتوا آن چیزی است که اینترنت را به آن چیزی که ما می‌شناسیم، تبدیل کرده است.
هیچ لینکی رایگان یا بدون تلاش به سایت شما ارجاع داده  نمی شود. شما باید برای افرادی که پیام شما را به اشتراک می‌گذارند، ارزشی آفرینی کنید.

گاهی اوقات، خود پیام و محتوای تولیدی به اندازه کافی آموزنده یا سرگرم‌کننده یا با ارزش است که دیگران را ترغیب کند روی آن کلیک کند و یا آن را به اشتراک بگذارد. اما هیچ چیز به اندازه یک محتوای رقابتی جذاب یا تبلیغات استراتژیک دیجیتال نمی‌تواند پیام شما را در سراسر فضای انلاین پخش کند و منجر به دیده شدن شما شود.

۸۴ درصد مردم انتظار دارند که برندها محتواهایی تولید کنند که داستانی را نقل می کند، راه‌حلی ارائه می دهد و یا منجر به ایجاد رویدادها و تجربیاتی بشود.

Meaningful Brands, 2017

رویکردهای ما در تولید محتوا و بازاریابی محتوا:

استراتژی

شناخت سفر مشتری و بررسی محتوا در بازاریابی محتوا به عنوان نقطه شروع تدوین استراتژی بازاریابی محتوا ما عمل می‌کند.

تقویم محتوا

بهترین راه اجرایی کردن یک پلن، تعریف یک سند تقویم محتوا همه جانبه و پر از جزئیات است. به وسیله تقویم محتوا تمامی فعالیت های شکل عینی زمان و روش اجرا را درخواهند بافت.

برنامه ریزی

ما یک برنامه محتوای کامل را تدوین و ترکیب‌ بندی می‌کنیم. این برنامه بر اساس نیازها و سوالات مشتریان شما پی ریزی ده است.

تولید محتوای خلاق

در روند تولید محتوا از اشکال مختلف محتوا مانند متن، تصویر، ویدئو، استاپ موشن و غیره با توجه به خط مشی و براساس نیازهای مشتری استفاده کنید .

هدفگیری و هدفگیری مجدد

فعالیت‌های ما طوری طراحی شده‌اند که به ما بینشی در مورد رفتار خرید مشتری مثل اینکه کجا و چگونه خرید می‌کنند، ارایه دهند.

پروموشن

محتوای تولیدی را میتوان از طرف مختلف نمایش داد و آن را معرفی کرد. در این راستا نمایش محتوا بر اساس نتایج مورد بررسی و بهبود قرار میگیرد.

ورکشاپ بازاریابی محتوا از ایده تا اجرا