بهینه سازی نرخ تبدیل 

از CRO غافل نشوید. شما به‌دلیل نیاز به جذب ترافیک بالا هیچ‌گاه از آن بی‌نیاز نمی‌شوید.
marketing724-convertion-rate-optimization

بهینه سازی نرخ تبدیل CRO علم و هنر ترغیب و تبدیل درصد بالاتری از بازدیدکنندگان وب سایت برای انجام یک اقدام و تبدیل شدن به یک سرنخ بازاریابی بالقوه یا مشتری است .

بنظر می رسد علی رغم اینکه ساختار وب سایت شما خوب عمل می‌کند، اقدامات SEO  ترافیک وب سایت شما را افزایش داده است همچنین شبکه‌های اجتماعی شما مخاطبان را به وب سایت شما هدایت می‌کنند و اقدامات بازاریابی دیجیتال وبسایت شمادر حال انجام است؛

اما آمار و ارقام و گزارشات حاکی از آن است که مشکلاتی در اقدام به ثبت نام، به جای گذاشتن ایمیل، گشت و گذار در سایت و … و نهایتا اقدام به خرید وجود ندارد و علاوه بر این بازدیدکنندگان وب سایت شما را در مدت کوتاهی ترک می‌کنند…

اما مشکل کجاست؟ و چطور میتوان این مورد را بهبود داد؟ چه کاری باید برای وب سایت خود و افزایش بازدهی فعالیت‌های بازاریابی آنلاین کسب و کار و اصطلاحا بهبود نرخ تبدیل وبسایت خود انجام دهید؟

تنها ۲۲٪ از صاحبین کسب و کارها از نرخ تبدیل فعالیت های آنلاین خود راضی هستند.

منبع: Econsultancy, 2016

در یک وب‌سایت فروشگاهی مبتنی‌برمحصول، تمرکز بر رفتار و اقدامات کاربر و حصول اطمینان از این است که در نهایت رفتار کاربر منجر به خرید محصول شود.

برای یک وب سایت مبتنی بر خدمات، تمرکز بر رفتار کاربر با هدف افزایش احتمال انجام اقداماتی چون برقراری تماس‌، پرسیدن سوال‌ یا سایر اقدامات مانند عضویت در خبرنامه، عضویت در سایت، پر کردن یک فرم یا دنبال کردن لینک شبکه ‌های اجتماعی و … می باشد.

آنچه که تعیین کننده اقدامات بازاریابی دیجیتال لازم و سپس اقدامات بهینه سازی نرخ تبدیل است در نهایت،همگی به هدف وب سایت شما و اهداف داخلی کسب و کار شما بستگی دارد که احتمالا در رسیدن به آن ها آنچنان موفق نبوده‌اید.

مشتریان ناراضی، بهترین و با ارزش‌ترین منبع یادگیری کسب و کارها هستند.

منبع: Bill Gates

رویکردهای ما در بهینه سازی نرخ تبدیل:

آزمودن فعالیت ها

ما از آزمون های A / B تست و آزمون چند متغیر برای بهبود نرخ تبدیل سایت تان به صورت علمی و حساب شده، استفاده می‌کنیم . با ابزارهایی مانند Google Optimize ، می‌توانیم انواع مختلفی از متغیرها را روی وب سایت خود تست کنیم و سپس یک تجربه شخصی سازی شده بهتر برای هر بازدیدکننده یا مشتری ارائه کنیم.

آزمودن کاربران

برای بررسی دقیق کم و کیف اقدامات کاربران، ما ترافیکی از کاربران واقعی را از طریق یک مسیر بخصوص به وب سایت شما هدایت و رفتار کاربری آنان را بررسی می‌کنیم؛ نتیجه بهبود ساختارها و فعالیت ها خواهد بود آنچنان که میتوانید آنچه که مشتریان تان نیاز دارند را با اعتماد بنفس بالاتری ارائه کنید.

نقشه های حرارتی

آیا مشتریان آنطور که انتظار دارید از وب سایت شما استفاده می‌کنند؟ تهیه و بررسی نقشه حرارتی استفاده کاربران از وبسایت اطلاعات کاملا تعاملی از رفتار آن ها در اختیار ما قرار می دهد، بدینوسیله می‌توانیم ارزش واقعی یک صفحه را برای یک کاربر دریابیم و حتی به صورت زنده رفتار و اقدامات آن را مشاهده کنیم.

آنالیز قیف فروش

اندازه‌گیری تعامل هر مشتری با وب سایت در طول شناخت و بازدید و چرخه خرید بسیار مهم و حیاتی است. به منظور اطمینان از اینکه مشتریان جذب شده باکیفیت و در طولانی مدت وفادار هستند، ما یک مدل جامع از ارزیابی همه جانبه را اجرا می کنیم که برای همسو کردن اهداف تجاری کسب و کار با KPI های بازاریابی طراحی شده‌است.

10 پیشنهاد بهبود فروش برای فروشگاه های آنلاین

دیدن پیشنهادات
question